Laser 4.7 Ladder & Esso Winter Championships

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 55, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Sail No Club Helm M/F R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st   169208 Swanage SC Ben WHALEY   4.0 2.0 3.0 (56.0 BFD) 4.0 1.0 70.0 14.0
2nd   198902 HISC George FORD   3.0 (4.0) 4.0 3.0 1.0 3.0 18.0 14.0
3rd   201514 Gurnard Sc William HERITAGE   (16.0) 1.0 8.0 4.0 6.0 2.0 37.0 21.0
4th   182289 Royal Hospital School Sophie OPIELOK L 2.0 6.0 7.0 14.0 5.0 (56.0 DNF) 90.0 34.0
5th   205295 Bewl Valley SC Ross BANHAM   6.0 8.0 6.0 7.0 (16.0) 8.0 51.0 35.0
6th   202462 Oxford / RLymYC Hanna BRANT L 9.0 3.0 13.0 9.0 (23.0) 5.0 62.0 39.0
7th   202344 Trent Valley SC Joshua HAYNES   10.0 7.0 9.0 (15.0) 3.0 12.0 56.0 41.0
8th   200225 Spinnaker Will BEDFORD   (29.0) 23.0 2.0 2.0 9.0 7.0 72.0 43.0
9th   197899 Grafham Karyna MANUEL L 5.0 14.0 10.0 6.0 (56.0 OCS) 11.0 102.0 46.0
10th   147097 Budworth SC Nick DEVEREUX   8.0 18.0 5.0 (56.0 BFD) 8.0 16.0 111.0 55.0
11th   194448 Frensham Pond SC Ross THOMPSON   18.0 5.0 11.0 8.0 13.0 (25.0) 80.0 55.0
12th   179680 Restronguet SC Jasmine WAITE L 13.0 10.0 (20.0) 16.0 10.0 14.0 83.0 63.0
13th   180292 RLymYC Robbie KING   1.0 (56.0 BFD) 1.0 5.0 56.0 DSQ 4.0 123.0 67.0
14th   205768 Burghfield SC Deborah HUGHES L 27.0 9.0 (34.0) 13.0 7.0 13.0 103.0 69.0
15th   203969 Chipstead SC Daniel THORNE-LARGE   21.0 17.0 (30.0) 29.0 2.0 6.0 105.0 75.0
16th   198310 Yealm YC Bella FELLOWS L 11.0 12.0 (36.0) 27.0 12.0 17.0 115.0 79.0
17th   184315 Datchet Water SC Jordan GILES   28.0 19.0 12.0 1.0 24.0 (31.0) 115.0 84.0
18th   183264 Thorpe Bay YC Savva TRETYAKOV   7.0 13.0 17.0 37.0 11.0 (51.0) 136.0 85.0
19th   192619 RLymYC Pippa CROPLEY L 12.0 15.0 16.0 19.0 25.0 (26.0) 113.0 87.0
20th   204061 Ripon SC Georgie MCKENZIE L 14.0 (42.0) 15.0 28.0 15.0 15.0 129.0 87.0
21st   194680 Hayling Island Liz SHERWOOD L 15.0 29.0 19.0 30.0 (40.0) 18.0 151.0 111.0
22nd   158426 Redclyffe YC / Swanage SC Simon PAGE   37.0 21.0 14.0 32.0 (56.0 OCS) 10.0 170.0 114.0
23rd   088 North London S Association James DRIVER   22.0 16.0 21.0 (49.0) 26.0 33.0 167.0 118.0
24th   191042 Notts County Tom SMITH   17.0 25.0 (39.0) 23.0 34.0 20.0 158.0 119.0
25th   190832 Lymington Town Sc & Royal Lymington Sc Robby BOYD   24.0 27.0 24.0 (44.0) 17.0 27.0 163.0 119.0
26th   19617 Burghfield Douglas CALDER   30.0 26.0 37.0 11.0 (42.0) 23.0 169.0 127.0
27th   197705 Royal Victoria YC / BSC Thomas ROCKETT   (38.0) 11.0 23.0 31.0 37.0 28.0 168.0 130.0
28th   197943 Hayling Island Sailing Club Josh BAKKER   20.0 (46.0) 26.0 36.0 31.0 19.0 178.0 132.0
29th   197941 Hayling Island SC Alex BUTLER   23.0 (45.0) 33.0 25.0 19.0 35.0 180.0 135.0
30th   205315 Mounts Bay SC Kian ANDREWS   33.0 44.0 (51.0) 10.0 20.0 29.0 187.0 136.0
31st   206330 Newhaven and Seaford SC Jasmin SAYED L 25.0 32.0 31.0 17.0 36.0 (44.0) 185.0 141.0
32nd   201084 CCSC Yann BRACEGIRDLE   32.0 24.0 29.0 38.0 22.0 (52.0) 197.0 145.0
33rd   205653 Bembridge SC Archie GOODWIN   45.0 (47.0) 27.0 12.0 29.0 36.0 196.0 149.0
34th   201581 Bewl Valley SC Abbie BACK L 34.0 22.0 22.0 (56.0 BFD) 18.0 53.0 205.0 149.0
35th   201453 Royal Hospital School Lulu KNOTT L (50.0) 20.0 25.0 39.0 27.0 39.0 200.0 150.0
36th   191850 RYA Simon WEATHERSPOON   31.0 (56.0 BFD) 28.0 21.0 35.0 37.0 208.0 152.0
37th   193463 Lancing SC Jessica CARTER L (52.0) 37.0 38.0 41.0 28.0 9.0 205.0 153.0
38th   203980 NONE Edward CHADS   36.0 33.0 48.0 22.0 14.0 (54.0) 207.0 153.0
39th   198165 Redesmere Anya HAJI-MICHAEL L 26.0 (41.0) 41.0 24.0 39.0 24.0 195.0 154.0
40th   170603 Chipstead Matthew WOLSTENHOLME   39.0 28.0 43.0 18.0 (44.0) 34.0 206.0 162.0
41st   201587 Hollowell S C / / Grafham Water S C Sophie OTTER L 19.0 34.0 35.0 (56.0 BFD) 33.0 42.0 219.0 163.0
42nd   185978 Sutton SC Peter DANIELS   35.0 36.0 (44.0) 35.0 21.0 38.0 209.0 165.0
43rd   205158 Yorkshire Dales SC James TULLEY   (47.0) 40.0 18.0 34.0 43.0 40.0 222.0 175.0
44th   140014 Island Barn Reservoir SC Joseph DUNN   43.0 35.0 (50.0) 46.0 32.0 22.0 228.0 178.0
45th   205316 Highcliffe SC Jamie PERRY   41.0 (56.0 BFD) 40.0 20.0 46.0 32.0 235.0 179.0
46th   170899 POOLE Imogen KEMP L 48.0 30.0 32.0 33.0 38.0 (49.0) 230.0 181.0
47th   201700 South Cerney Haydn LAVENDER   46.0 48.0 42.0 (56.0 DNC) 30.0 21.0 243.0 187.0
48th   186262 Rlym / Hrsc Harry COWELL   44.0 (49.0) 47.0 26.0 41.0 45.0 252.0 203.0
49th   204013 Restronguet SC Chloe COLLENETTE L (54.0) 31.0 52.0 40.0 49.0 41.0 267.0 213.0
50th   197905 Castle Cove SC Emma BISHOP L 51.0 39.0 (55.0) 48.0 47.0 30.0 270.0 215.0
51st   133335 Weir Wood SC Millie HOPKINS L 40.0 38.0 (54.0) 42.0 51.0 48.0 273.0 219.0
52nd   204204 Weirwood SC James SCOTT   42.0 (56.0 DNC) 49.0 43.0 45.0 47.0 282.0 226.0
53rd   176530 Restronguet SC Lucy CAMPBELL L 49.0 43.0 45.0 45.0 (50.0) 46.0 278.0 228.0
54th   185652 Datchet Water SC Sol THORNTON   (53.0) 50.0 46.0 50.0 48.0 43.0 290.0 237.0
55th   198882 Datchet Water SC Matthew BOASE   (55.0) 51.0 53.0 47.0 52.0 50.0 308.0 253.0



Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com