event burgee venue burgee

Winter Warm Up Series 2014

Datchet Water SC

Results as of 12:51 on February 23, 2014

1 Fast Handicap Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 19, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY WWU R1 WWU R2 WWU R3 WWU R4 WWU R5 WWU R6 R7 Total Nett
1st 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 4.0 (11.0) 3.0 6.0 1.0 1.0 (20.0 DNC) 46.0 15.0
2nd 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 (9.0) 1.0 9.0 3.0 (20.0 DNC) 2.0 1.0 45.0 16.0
3rd 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 5.0 5.0 5.0 (7.0) (6.0) 3.0 2.0 33.0 20.0
4th 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 2.0 4.0 6.0 5.0 5.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 62.0 22.0
5th 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 1.0 2.0 8.0 4.0 10.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 65.0 25.0
6th 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 7.0 7.0 4.0 (10.0) 2.0 5.0 (20.0 DNC) 55.0 25.0
7th 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 8.0 8.0 (13.0) (12.0) 11.0 4.0 3.0 59.0 34.0
8th 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 6.0 6.0 7.0 9.0 7.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 75.0 35.0
9th 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101 11.0 (20.0 DNF) 2.0 2.0 4.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 79.0 39.0
10th 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 1.0 1.0 3.0 20.0 DNC 20.0 DNC 85.0 45.0
11th 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 10.0 10.0 10.0 8.0 12.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 90.0 50.0
12th 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087 (20.0 DNC) 12.0 12.0 11.0 9.0 (20.0 DNC) 20.0 DNC 104.0 64.0
13th 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180 3.0 3.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 106.0 66.0
14th 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 14.0 13.0 20.0 DNC 4.0 111.0 71.0
15th 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 11.0 13.0 8.0 20.0 DNC 20.0 DNC 112.0 72.0
16th 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 14.0 15.0 20.0 DNC 20.0 DNC 5.0 114.0 74.0
17th 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101 12.0 9.0 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 121.0 81.0
18th 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 15.0 16.0 14.0 20.0 DNC 20.0 DNC 125.0 85.0
19th 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101 (20.0 DNC) (20.0 DNC) 20.0 DNF 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 20.0 DNC 140.0 100.0

2 Flying Fifteen Fleet

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY WWU R1 WWU R2 WWU R3 WWU R4 WWU R5 WWU R6 R7 Total Nett
1st 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 1.0 2.0 3.0 (5.0) (4.0) 2.0 2.0 19.0 10.0
2nd 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 2.0 1.0 5.0 4.0 4.0 38.0 16.0
3rd 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020 2.0 3.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 1.0 1.0 40.0 18.0
4th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 4.0 4.0 5.0 3.0 3.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 41.0 19.0
5th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 1.0 2.0 1.0 11.0 DNC 11.0 DNC 48.0 26.0
6th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 6.0 5.0 (11.0 DNC) 6.0 6.0 5.0 (11.0 DNC) 50.0 28.0
7th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 4.0 4.0 2.0 11.0 DNC 11.0 DNC 54.0 32.0
8th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020 3.0 1.0 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 59.0 37.0
9th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020 (11.0 DNC) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0 3.0 61.0 39.0
10th 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020 5.0 (11.0 DNF) (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 71.0 49.0

Catamaran Handicap Fleet

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Rating system: PY, Entries: 10, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY WWU R1 WWU R2 WWU R3 WWU R4 WWU R5 Total Nett
1st Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868 1.0 2.0 3.0 1.0 (11.0 RAF) 18.0 7.0
2nd Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718 3.0 1.0 1.0 2.0 (11.0 DNC) 18.0 7.0
3rd Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718 2.0 3.0 2.0 4.0 (11.0 DNC) 22.0 11.0
4th Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666 5.0 5.0 4.0 5.0 (11.0 DNC) 30.0 19.0
5th Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 3.0 1.0 37.0 26.0
6th Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718 (11.0 DNC) 6.0 5.0 6.0 11.0 DNC 39.0 28.0
7th Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698 4.0 4.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 41.0 30.0
8th Catamaran Handicap   Spitfire 100       718 (11.0 DNC) 11.0 DNC 6.0 7.0 11.0 DNC 46.0 35.0
9th Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698 6.0 7.0 (11.0 DNC) 11.0 DNC 11.0 DNC 46.0 35.0
10th Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666 (11.0 DSQ) 11.0 DNF 11.0 DNC 11.0 DNC 11.0 DNC 55.0 44.0

Asymmetric Handicap Fleet

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Rating system: PY, Entries: 15, Scoring system: Appendix A
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY WWU R1 WWU R2 WWU R3 WWU R4 WWU R5 WWU R6 Total Nett
1st Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 1.0 1.0 1.0 (3.0) 1.0 1.0 8.0 5.0
2nd Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 4.0 3.0 3.0 1.0 (7.0) 2.0 20.0 13.0
3rd Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 2.0 (7.0) 4.0 4.0 3.0 3.0 23.0 16.0
4th Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 9.0 5.0 2.0 2.0 2.0 (16.0 DNC) 36.0 20.0
5th Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860 5.0 4.0 7.0 5.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 53.0 37.0
6th Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 8.0 9.0 9.0 9.0 8.0 (16.0 DNC) 59.0 43.0
7th Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860 7.0 11.0 (16.0 DNC) 8.0 4.0 16.0 DNC 62.0 46.0
8th Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860 (16.0 DNC) 16.0 DNC 5.0 6.0 5.0 16.0 DNC 64.0 48.0
9th Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902 (16.0 DNC) 16.0 DNC 6.0 7.0 6.0 16.0 DNC 67.0 51.0
10th Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860 3.0 2.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 69.0 53.0
11th Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947 6.0 6.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 76.0 60.0
12th Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975 10.0 10.0 (16.0 DNC) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 84.0 68.0
13th Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860 (16.0 DNC) 16.0 DNC 8.0 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 88.0 72.0
14th Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000 (16.0 DNC) 8.0 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 88.0 72.0
15th Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992 (16.0 DNF) 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 16.0 DNC 96.0 80.0

WWU R1 - 1 Fast Handicap Fleet - 02.02.14 at 1031

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 103100
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 103100 11:08:22 0:37:22 3 0:38:03 982 1.0
2 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 103100 11:13:30 0:42:30 3 0:39:06 1116.905 2.0
3 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180 103100 11:19:24 0:48:24 3 0:41:01 1271.957 3.0
4 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 103100 11:11:43 0:40:43 3 0:41:28 1070.038 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 103100 11:16:53 0:45:53 3 0:42:13 1205.819 5.0
6 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 103100 11:17:11 0:46:11 3 0:42:29 1213.703 6.0
7 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 103100 11:18:37 0:47:37 3 0:43:15 1251.371 7.0
8 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 103100 11:18:04 0:47:04 3 0:43:18 1236.917 8.0
9 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 103100 11:14:10 0:43:10 3 0:43:57 1134.425 9.0
10 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 103100 11:20:25 0:49:25 3 0:45:28 1298.675 10.0
11 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101 103100 11:22:04 0:51:04 3 0:46:23 1342.037 11.0
12 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101 103100 11:23:18 0:52:18 3 0:47:30 1374.45 12.0
13 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

WWU R2 - 1 Fast Handicap Fleet - 02.02.14 at 1138

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 114100
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 114100 12:30:29 0:49:29 4 0:50:23 982 1.0
2 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 114100 12:30:33 0:49:33 4 0:50:27 983.323 2.0
3 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180 114100 12:28:39 0:47:39 3 0:53:51 1260.823 3.0
4 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 114100 12:25:02 0:44:02 3 0:54:01 1165.126 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 114100 12:26:01 0:45:01 3 0:55:13 1191.145 5.0
6 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 114100 12:26:14 0:45:14 3 0:55:29 1196.878 6.0
7 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 114100 12:27:44 0:46:44 3 0:56:36 1236.568 7.0
8 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 114100 12:27:20 0:46:20 3 0:56:50 1225.984 8.0
9 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101 114100 12:28:18 0:47:18 3 0:57:17 1251.562 9.0
10 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 114100 12:30:00 0:49:00 3 1:00:06 1296.544 10.0
11 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 114100 12:28:58 0:47:58 3 1:05:08 1269.202 11.0
12 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087 114100 12:34:14 0:53:14 3 1:05:18 1408.559 12.0
13 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101     DNF       20.0
13 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087     DNC       20.0
13 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

WWU R3 - 1 Fast Handicap Fleet - 16.02.14 at 1034

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 104600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100 104600 11:39:26 0:53:26 3 0:48:35 1100 1.0
2 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101 104600 11:40:12 0:54:12 3 0:49:14 1115.783 2.0
3 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 104600 11:34:27 0:48:27 3 0:49:20 997.411 3.0
4 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 104600 11:41:30 0:55:30 3 0:50:25 1142.545 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 104600 11:41:09 0:55:09 3 0:50:44 1135.34 5.0
6 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 104600 11:41:10 0:55:10 3 0:50:45 1135.683 6.0
7 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 104600 11:41:11 0:55:11 3 0:50:46 1136.026 7.0
8 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 104600 11:37:08 0:51:08 3 0:52:04 1052.651 8.0
9 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 104600 11:38:31 0:52:31 3 0:53:29 1081.129 9.0
10 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 104600 11:45:57 0:59:57 3 0:55:09 1234.155 10.0
11 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087 104600 11:45:58 0:59:58 3 0:55:10 1234.498 11.0
12 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087 104600 11:46:07 1:00:07 3 0:55:18 1237.586 12.0
13 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 104600 11:46:10 1:00:10 3 0:55:21 1238.615 13.0
14 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117 104600 11:48:24 1:02:24 3 0:55:52 1284.591 14.0
15 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087 104600 11:49:27 1:03:27 3 0:58:22 1306.207 15.0
16 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180     DNC       20.0
16 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087     DNC       20.0
16 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101     DNC       20.0
16 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101 104600 11:29:58 DNF 3     20.0

WWU R4 - 1 Fast Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 115600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100 115600 12:46:05 0:50:05 3 0:45:32 1100 1.0
2 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101 115600 12:47:47 0:51:47 3 0:47:02 1137.338 2.0
3 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 115600 12:43:13 0:47:13 3 0:48:05 1037.038 3.0
4 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 115600 12:43:15 0:47:15 3 0:48:07 1037.77 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 115600 12:48:40 0:52:40 3 0:48:27 1156.739 5.0
6 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 115600 12:44:34 0:48:34 3 0:49:27 1066.689 6.0
7 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 115600 12:49:56 0:53:56 3 0:49:37 1184.559 7.0
8 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 115600 12:51:41 0:55:41 3 0:51:14 1222.995 8.0
9 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 115600 12:52:02 0:56:02 3 0:51:33 1230.682 9.0
10 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 115600 12:53:53 0:57:53 3 0:52:34 1271.314 10.0
11 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087 115600 12:53:49 0:57:49 3 0:53:11 1269.85 11.0
12 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 115600 12:54:26 0:58:26 3 0:53:45 1283.394 12.0
13 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087 115600 12:55:23 0:59:23 3 0:54:38 1304.26 13.0
14 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087 115600 12:55:35 0:59:35 3 0:54:49 1308.652 14.0
15 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117 115600 12:57:38 1:01:38 3 0:55:11 1353.677 15.0
16 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087 115600 13:00:09 1:04:09 3 0:59:01 1408.952 16.0
17 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180     DNC       20.0
17 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101     DNC       20.0
17 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

WWU R5 - 1 Fast Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 130900
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 130900 13:43:31 0:34:31 3 0:35:09 982 1.0
2 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 130900 13:48:22 0:39:22 3 0:35:45 1119.983 2.0
3 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100 130900 13:48:22 0:39:22 3 0:35:47 1119.983 3.0
4 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101 130900 13:49:57 0:40:57 3 0:37:12 1165.028 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087 130900 13:49:51 0:40:51 3 0:37:35 1162.183 5.0
6 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 130900 13:50:24 0:41:24 3 0:38:05 1177.831 6.0
7 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087 130900 13:50:33 0:41:33 3 0:38:13 1182.099 7.0
8 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087 130900 13:51:01 0:42:01 3 0:38:39 1195.375 8.0
9 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087 130900 13:51:54 0:42:54 3 0:39:28 1220.506 9.0
10 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982 130900 13:47:46 0:38:46 3 0:39:29 1102.913 10.0
11 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 130900 13:52:00 0:43:00 3 0:39:34 1223.351 11.0
12 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087 130900 13:52:02 0:43:02 3 0:39:35 1224.299 12.0
13 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087 130900 13:54:02 0:45:02 3 0:41:26 1281.199 13.0
14 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087 130900 13:54:07 0:45:07 3 0:41:30 1283.57 14.0
15 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982     DNC       20.0
15 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180     DNC       20.0
15 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117     DNC       20.0
15 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101     DNC       20.0
15 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

WWU R6 - 1 Fast Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 103300
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982 103300 11:08:27 0:35:27 3 0:36:06 982 1.0
2 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 103300 11:12:36 0:39:36 3 0:40:20 1096.959 2.0
3 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 103300 11:18:19 0:45:19 3 0:41:41 1255.316 3.0
4 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 103300 11:21:24 0:48:24 3 0:44:32 1340.728 4.0
5 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101 103300 11:32:26 0:59:26 3 0:53:59 1646.362 5.0
6 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

R7 - 1 Fast Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Time: 113500
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 1 Fast Handicap   CONTENDER 2512 Mengeham Rythe SC Daniel Taylor   982 113500 12:00:31 0:25:31 2 0:25:59 982 1.0
2 1 Fast Handicap   LASER 186034 DWSC Paul Robinson   1087 113500 12:03:17 0:28:17 2 0:26:01 1088.474 2.0
3 1 Fast Handicap   LASER 204029 DWSC Tristan Beckett   1087 113500 12:03:19 0:28:19 2 0:26:03 1089.757 3.0
4 1 Fast Handicap   LASER 171961   A L   1087 113500 12:13:03 0:38:03 2 0:35:00 1464.341 4.0
5 1 Fast Handicap   LASER RADIAL 159405   G AlFinito   1117 113500 12:20:25 0:45:25 2 0:40:40 1747.845 5.0
6 1 Fast Handicap   CONTENDER 2465 DWSC Stuart Jones   982     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 179736 DWSC David Rickard   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   CONTENDER 2404 DWSC Roger Gates   982     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 9416 DWSC Scott Hamilton Bob Maddox 1101     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 176866 DWSC Oliver Brown   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 10921 DWSC Anthony Cooper Derek Lambert 1101     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   420 52480   J, Smallwood D.Thomas 1100     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 136048 DWSC George Hoskins   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 195222 DWSC Simon etter   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 4.7 184315 DWSC Jordan Giles   1180     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 144384   Steve Randell   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 10984 DWSC Nick Harris Jon Ryan 1101     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   LASER 133603   Sue Risbridger   1087     DNC       20.0
6 1 Fast Handicap   WAYFARER 8454 DWSC Matthew Hodges   1101     DNC       20.0

WWU R1 - 2 Flying Fifteen Fleet - 02.02.14 at 1031

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 104000
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 104000 11:20:48 0:40:48 3 0:40:00 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020 104000 11:21:04 0:41:04 3 0:40:16 1026.667 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020 104000 11:21:52 0:41:52 3 0:41:03 1046.667 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 104000 11:22:08 0:42:08 3 0:41:18 1053.333 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020 104000 11:22:38 0:42:38 3 0:41:48 1065.833 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 104000 11:27:16 0:47:16 3 0:46:20 1181.667 6.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020     DNC       11.0

WWU R2 - 2 Flying Fifteen Fleet - 02.02.14 at 1138

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 113800
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020 113800 12:29:51 0:51:51 4 0:50:50 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 113800 12:30:12 0:52:12 4 0:51:11 1026.885 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020 113800 12:30:24 0:52:24 4 0:51:22 1030.82 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 113800 12:30:47 0:52:47 4 0:51:45 1038.361 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 113800 12:36:09 0:58:09 4 0:57:01 1143.934 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNF       11.0

WWU R3 - 2 Flying Fifteen Fleet - 16.02.14 at 1034

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 103400
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020 103400 11:25:17 0:51:17 3 0:50:17 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 103400 11:25:24 0:51:24 3 0:50:24 1022.32 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 103400 11:25:52 0:51:52 3 0:50:51 1031.602 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020 103400 11:28:08 0:54:08 3 0:53:04 1076.685 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 103400 11:28:46 0:54:46 3 0:53:42 1089.282 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNC       11.0

WWU R4 - 2 Flying Fifteen Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 114600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 114600 12:36:31 0:50:31 3 0:49:32 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020 114600 12:36:38 0:50:38 3 0:49:38 1022.356 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 114600 12:37:22 0:51:22 3 0:50:22 1037.163 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020 114600 12:38:09 0:52:09 3 0:51:08 1052.979 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 114600 12:38:45 0:52:45 3 0:51:43 1065.094 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 114600 12:40:40 0:54:40 3 0:53:36 1103.794 6.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNC       11.0

WWU R5 - 2 Flying Fifteen Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 124600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020 124600 13:36:49 0:50:49 3 0:49:49 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020 124600 13:37:56 0:51:56 3 0:50:55 1042.414 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020 124600 13:38:12 0:52:12 3 0:51:11 1047.766 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 124600 13:39:48 0:53:48 3 0:52:45 1079.882 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 124600 13:39:58 0:53:58 3 0:52:55 1083.227 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 124600 13:43:26 0:57:26 3 0:56:18 1152.811 6.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020     DNC       11.0
7 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNC       11.0

WWU R6 - 2 Flying Fifteen Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 103000
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020 103000 11:08:49 0:38:49 3 0:38:03 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 103000 11:09:56 0:39:56 3 0:39:09 1049.343 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020 103000 11:10:04 0:40:04 3 0:39:17 1052.847 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 103000 11:10:42 0:40:42 3 0:39:54 1069.489 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020 103000 11:18:34 0:48:34 3 0:47:37 1276.204 5.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020     DNC       11.0
6 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNC       11.0

R7 - 2 Flying Fifteen Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 2, Finishes: Finish time, Time: 112200
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3957 DWSC Charles Apthorp Allan Green 1020 112200 11:57:50 0:35:50 3 0:35:08 1020 1.0
2 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3821 Parkstone Patrick Keates David Culpan 1020 112200 11:58:37 0:36:37 3 0:35:54 1042.298 2.0
3 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3851   Ian Linder James Linder 1020 112200 11:59:24 0:37:24 3 0:36:40 1064.595 3.0
4 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3703 DWSC Stephen Hopson Nigel King 1020 112200 12:03:18 0:41:18 3 0:40:29 1175.609 4.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3536 DWSC Mervyn Wright Various 1020     DNC       11.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3954 DWSC John Hanson Helen Hepworth 1020     DNC       11.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3562 DWSC Michael Clapp Ian Klyne 1020     DNC       11.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3875 Alderham Brett Dingwall Steve 1020     DNC       11.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 4020 Parkstone Graham Scroogle Ben Scroogle 1020     DNC       11.0
5 2 Flying Fifteen   FLYING FIFTEEN 3559 DWSC Dominick Hume David Hume 1020     DNC       11.0

WWU R1 - Catamaran Handicap Fleet - 02.02.14 at 1031

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 103700
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868 103700 11:07:22 0:30:22 3 0:46:39 868 1.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718 103700 11:10:39 0:33:39 4 0:46:52 721.388 2.0
3 Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718 103700 11:12:26 0:35:26 4 0:49:21 759.619 3.0
4 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698 103700 11:16:35 0:39:35 4 0:56:43 848.587 4.0
5 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666 103700 11:15:23 0:38:23 4 0:57:38 822.861 5.0
6 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698 103700 11:16:44 0:39:44 3 1:15:54 1135.737 6.0
7 Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Spitfire 100       718     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666     DSQ       11.0

WWU R2 - Catamaran Handicap Fleet - 02.02.14 at 1138

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 114700
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718 114700 12:27:23 0:40:23 5 0:56:15 718 1.0
2 Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868 114700 12:27:06 0:40:06 4 0:57:45 891.203 2.0
3 Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718 114700 12:29:18 0:42:18 5 0:58:55 752.078 3.0
4 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698 114700 12:29:43 0:42:43 5 1:01:12 759.486 4.0
5 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666 114700 12:27:56 0:40:56 5 1:01:28 727.779 5.0
6 Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718 114700 12:35:26 0:48:26 5 1:07:27 861.126 6.0
7 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698 114700 12:28:30 0:41:30 4 1:14:19 922.317 7.0
8 Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819     DNC       11.0
8 Catamaran Handicap   Spitfire 100       718     DNC       11.0
8 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666     DNF       11.0

WWU R3 - Catamaran Handicap Fleet - 16.02.14 at 1034

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 104300
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718 104300 11:29:05 0:46:05 4 1:04:11 718 1.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718 104300 11:30:43 0:47:43 4 1:06:27 743.448 2.0
3 Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868 104300 11:28:43 0:45:43 3 1:10:14 949.716 3.0
4 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666 104300 11:30:45 0:47:45 4 1:11:42 743.967 4.0
5 Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718 104300 11:38:33 0:55:33 4 1:17:22 865.495 5.0
6 Catamaran Handicap   Spitfire 100       718 104300 11:39:00 0:56:00 4 1:18:00 872.506 6.0
7 Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698     DNC       11.0
7 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666     DNC       11.0

WWU R4 - Catamaran Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 115300
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868 115300 12:34:39 0:41:39 3 1:03:59 868 1.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718 115300 12:44:53 0:51:53 4 1:12:16 810.95 2.0
3 Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819 115300 12:38:44 0:45:44 3 1:14:27 953.098 3.0
4 Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718 115300 12:46:30 0:53:30 4 1:14:31 836.218 4.0
5 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666 115300 12:46:15 0:53:15 4 1:19:57 832.311 5.0
6 Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718 115300 12:54:10 1:01:10 4 1:25:11 956.05 6.0
7 Catamaran Handicap   Spitfire 100       718 115300 12:55:56 1:02:56 4 1:27:39 983.664 7.0
8 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698     DNC       11.0
8 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698     DNC       11.0
8 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666     DNC       11.0

WWU R5 - Catamaran Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 130600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819 130600 13:55:06 0:49:06 3 0:59:57 819 1.0
2 Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868     RAF       11.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Spitfire 100       718     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698     DNC       11.0
2 Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666     DNC       11.0

WWU R6 - Catamaran Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 103900
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868    
  Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718    
  Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718    
  Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666    
  Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819    
  Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718    
  Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698    
  Catamaran Handicap   Spitfire 100       718    
  Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698    
  Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666    

R7 - Catamaran Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 5, Finishes: Finish time, Time: 114100
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Catamaran Handicap   Dart 18 Cat Boat 7347 DWSC Barry Peters   868    
  Catamaran Handicap   Spitfire 160 Eastbourne Oli Greber Jessica Eales 718    
  Catamaran Handicap   Spitfire 106   Oliver King James King 718    
  Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 007 DWSC Jon Senior Paul Skinback 666    
  Catamaran Handicap   DART 18 SPI 7442 DWSC Adrian Parsons Sam Nicholls/Matt Kingsland 819    
  Catamaran Handicap   Spitfire 74 Worthing Caleb Cooper Nia Crockford 718    
  Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 483 Bala SC John Tuckwell Chelsea Furber 698    
  Catamaran Handicap   Spitfire 100       718    
  Catamaran Handicap   Hurricane 5.9 SX 118 DWSC Paul McKay Andrew Bedford 698    
  Catamaran Handicap   Nacra Inter 20 1060 DWSC Mark Smith Graeme Hughes 666    

WWU R1 - Asymmetric Handicap Fleet - 02.02.14 at 1031

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 103400
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 103400 11:11:45 0:37:45 4 0:46:02 820 1.0
2 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 103400 11:13:39 0:39:39 3 0:53:18 1148.362 2.0
3 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860 103400 11:21:15 0:47:15 4 0:54:57 1026.358 3.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 103400 11:24:10 0:50:10 4 0:58:20 1089.713 4.0
5 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860 103400 11:25:23 0:51:23 4 0:59:45 1116.141 5.0
6 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947 103400 11:16:44 0:42:44 3 1:00:10 1237.663 6.0
7 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860 103400 11:26:52 0:52:52 4 1:01:28 1148.362 7.0
8 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 103400 11:28:11 0:54:11 3 1:05:55 1569.283 8.0
9 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 103400 11:18:40 0:44:40 3 1:06:02 1293.657 9.0
10 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975 103400 11:26:52 0:52:52 3 1:12:18 1531.149 10.0
11 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860     DNC       16.0
11 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902     DNC       16.0
11 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860     DNC       16.0
11 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000     DNC       16.0
11 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNF       16.0

WWU R2 - Asymmetric Handicap Fleet - 02.02.14 at 1138

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 114400
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 114400 12:28:38 0:44:38 5 0:54:26 820 1.0
2 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860 114400 12:23:21 0:39:21 4 0:57:12 903.669 2.0
3 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 114400 12:24:24 0:40:24 4 0:58:43 927.782 3.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860 114400 12:25:18 0:41:18 4 1:00:02 948.45 4.0
5 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 114400 12:28:02 0:44:02 4 1:01:01 1011.221 5.0
6 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947 114400 12:30:18 0:46:18 4 1:01:07 1063.275 6.0
7 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 114400 12:23:51 0:39:51 3 1:06:57 1220.202 7.0
8 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000 114400 12:26:43 0:42:43 3 1:11:12 1307.979 8.0
9 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 114400 12:39:35 0:55:35 3 1:24:31 1701.954 9.0
10 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975 114400 12:33:43 0:49:43 3 1:24:59 1522.318 10.0
11 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860 114400 12:43:23 0:59:23 3 1:55:05 1818.31 11.0
12 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860     DNC       16.0
12 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902     DNC       16.0
12 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860     DNC       16.0
12 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNC       16.0

WWU R3 - Asymmetric Handicap Fleet - 16.02.14 at 1034

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 104000
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 104000 11:31:12 0:51:12 4 1:02:26 820 1.0
2 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 104000 11:38:25 0:58:25 4 1:04:46 935.579 2.0
3 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 104000 11:36:52 0:56:52 4 1:06:07 910.755 3.0
4 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 104000 11:29:18 0:49:18 3 1:06:16 1052.76 4.0
5 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860 104000 11:37:54 0:57:54 4 1:07:20 927.305 5.0
6 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902 104000 11:40:53 1:00:53 4 1:07:30 975.085 6.0
7 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860 104000 11:38:39 0:58:39 4 1:08:12 939.316 7.0
8 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860 104000 11:43:16 1:03:16 4 1:13:34 1013.255 8.0
9 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 104000 11:42:20 1:02:20 3 1:15:50 1331.076 9.0
10 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNC       16.0

WWU R4 - Asymmetric Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 115000
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 115000 12:39:46 0:49:46 4 0:57:52 860 1.0
2 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 115000 12:42:38 0:52:38 4 0:58:21 909.538 2.0
3 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 115000 12:37:52 0:47:52 4 0:58:22 827.167 3.0
4 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 115000 12:33:55 0:43:55 3 0:59:02 1011.878 4.0
5 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860 115000 12:41:25 0:51:25 4 0:59:47 888.513 5.0
6 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860 115000 12:42:05 0:52:05 4 1:00:34 900.033 6.0
7 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902 115000 12:44:49 0:54:49 4 1:00:46 947.267 7.0
8 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860 115000 12:44:24 0:54:24 4 1:03:15 940.067 8.0
9 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 115000 12:59:47 1:09:47 3 1:24:54 1607.868 9.0
10 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000     DNC       16.0
10 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNC       16.0

WWU R5 - Asymmetric Handicap Fleet - 16.02.14 at 11.46

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 130300
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 130300 13:54:32 0:51:32 4 1:02:51 820 1.0
2 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902 130300 14:00:52 0:57:52 4 1:04:09 920.776 2.0
3 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 130300 13:51:17 0:48:17 3 1:04:54 1024.381 3.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860 130300 14:00:54 0:57:54 4 1:07:20 921.307 4.0
5 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860 130300 14:01:33 0:58:33 4 1:08:05 931.649 5.0
6 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902 130300 13:49:07 0:46:07 3 1:08:10 978.413 6.0
7 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 130300 14:04:24 1:01:24 4 1:11:24 976.999 7.0
8 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096 130300 14:10:05 1:07:05 3 1:21:37 1423.243 8.0
9 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000     DNC       16.0
9 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNC       16.0

WWU R6 - Asymmetric Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 103600
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Start Finish Elapsed Laps Corrected BCR Points
1 Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820 103600 11:18:16 0:42:16 4 0:51:33 820 1.0
2 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860 103600 11:24:19 0:48:19 4 0:56:11 937.374 2.0
3 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992 103600 11:19:41 0:43:41 3 0:58:43 1129.979 3.0
4 Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000     DNC       16.0
4 Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992     DNC       16.0

R7 - Asymmetric Handicap Fleet - 23.02.14 at 103000

Start: Start 4, Finishes: Finish time, Time: 113800
Rank Fleet Boat Class SailNo Club HelmName CrewName PY Place Points
  Asymmetric Handicap   RS 800 1166 DWSC Ralph Singleton Sophie Singleton 820    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 260 DWSC M Cooper   860    
  Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 481 DWSC Doug Struth   992    
  Asymmetric Handicap   505 9002 Shoreham Peter Bennett Tyler Hamsworth 902    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 64 DWSC Jason Rickards   860    
  Asymmetric Handicap   RS VISION 1244 DWSC Malcolm Butler Mick Stratford 1096    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 152 DWSC Nicholas Lake   860    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 384       860    
  Asymmetric Handicap   505 8419 WSC Pete Mallaband Darren Samanjoul 902    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 456 DWSC Segei Samuz   860    
  Asymmetric Handicap   RS 400 1189 DWSC Pete Bennett Liss Bennett 947    
  Asymmetric Handicap   RS 500 1037 DWSC Max Gurassa Conrad Bannister 975    
  Asymmetric Handicap   MUSTO SKIFF 154       860    
  Asymmetric Handicap   RS 100 8.4 250 DWSC John Kewling   1000    
  Asymmetric Handicap   RS 100 10.2 221 DWSC Martin Wilson   992    

www.dwsc.co.uk
sailing@dwsc.co.uk

www.dwsc.co.uk
sailing@dwsc.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.9.7
www.sailwave.com