event burgee venue burgee

UKLA Gul Laser 4.7 Ladder 4 and European and Worlds Qualifier 1

Datchet Water Sailing Club

Laser 4.7 Winter Champs

Overall

Sailed: 6, Discards: 1, To count: 5, Entries: 34, Scoring system: Appendix A
Rank SailNo HelmName Club Division Notes R1 R2 R3 R4 R5 R6 Total Nett
1st 195779 Jamie CALDER Loch Tummel / Rfyc J 1.0 (4.0) 1.0 3.0 2.0 2.0 13.0 9.0
2nd 201701 Sophie HERITAGE R LYM YC J L 4.0 5.0 4.0 6.0 (7.0) 7.0 33.0 26.0
3rd 201394 Tristan BRACEGIRDLE Castle Cove Sc J (15.0) 3.0 15.0 1.0 4.0 6.0 44.0 29.0
4th 204540 Merrick STANLEY Llandegfedd SC J 9.0 (13.0) 12.0 4.0 5.0 5.0 48.0 35.0
5th 191038 Sam THOMAS CBYC Y (17.0) 1.0 3.0 13.0 9.0 13.0 56.0 39.0
6th 203581 Edward HIGSON Bartley SC Y 14.0 (35.0 OCS) 20.0 5.0 1.0 1.0 76.0 41.0
7th 197905 James BISHOP C.c.s.c J 3.0 (25.0) 19.0 9.0 6.0 4.0 66.0 41.0
8th 198827 Jake FARREN-PRICE RLymYC J 7.0 11.0 5.0 7.0 (12.0) 11.0 53.0 41.0
9th 193494 Jack ROCKETT Rvyc,rlymyc,bsc J (23.0) 17.0 17.0 2.0 3.0 3.0 65.0 42.0
10th 179607 Matthew VINEY Cardiff Bay YC J 2.0 8.0 8.0 14.0 (17.0) 14.0 63.0 46.0
11th 181945 Hanna BRANT Oxford / Lymington J L (19.0) 7.0 7.0 10.0 11.0 12.0 66.0 47.0
12th 203009 Ross BANHAM Bvsc/rlyc J 16.0 (35.0 OCS) 9.0 8.0 8.0 10.0 86.0 51.0
13th 201861 Lawrence CLABBURN Rutland SC J 8.0 12.0 10.0 (18.0) 13.0 8.0 69.0 51.0
14th 201836 Tom FENEMORE RLymYC & Barnt Green J 13.0 2.0 (16.0) 12.0 10.0 16.0 69.0 53.0
15th 196999 David HAW Weir Wood SC Y 12.0 9.0 (21.0) 11.0 15.0 9.0 77.0 56.0
16th 201873 Dominic HALL Papercourt SC / HISC J 6.0 14.0 2.0 20.0 (35.0 OCS) 35.0 DNC 112.0 77.0
17th 202999 Sally CLAPP Royal Southern YC Y L 10.0 10.0 6.0 (35.0 DNC) 20.0 35.0 DNC 116.0 81.0
18th 203843 Jacob HAMILTON Weir Wood SC J 24.0 20.0 (30.0) 16.0 16.0 15.0 121.0 91.0
19th 198882 William BIRCHALL Qmsc / Hayling Island SC Y 21.0 (28.0) 26.0 15.0 14.0 17.0 121.0 93.0
20th 176716 Tadhg O'FARRELL Rlyc, Wembley J 18.0 27.0 (29.0) 17.0 18.0 18.0 127.0 98.0
21st 199271 Fiona HARRINGTON Weir Wood Y L 28.0 6.0 25.0 21.0 19.0 (35.0 DNC) 134.0 99.0
22nd 189451 Izzie BERKLEY Durleigh J L 22.0 15.0 11.0 19.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 137.0 102.0
23rd 199073 Alexander JONES CCSC J 11.0 21.0 13.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 150.0 115.0
24th 195760 Jack HARDIE Frensham Pond SC Y 5.0 18.0 24.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 152.0 117.0
25th 180777 Harriet PHILO POWELL Dabchicks Sc Y L 20.0 26.0 23.0 23.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 162.0 127.0
26th 177558 James THORNE-LARGE Chipstead Sc Y 27.0 16.0 18.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 166.0 131.0
27th 184315 Jordan GILES Maidenhead SC J 26.0 22.0 32.0 22.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 172.0 137.0
28th 200748 Tai THOMAS-DAY Sutton Bingham J 25.0 19.0 27.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 176.0 141.0
29th 147167 Jamie PERRY Highcliffe SC J (35.0 OCS) 30.0 14.0 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 184.0 149.0
30th 202318 Josh MCCORMICK Highcliffe J 30.0 29.0 22.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 186.0 151.0
31st 196381 Melissa BRADY Dalgety Bay Y L 29.0 23.0 31.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 188.0 153.0
32nd 159612 Jack CLARKE HUNTS J 31.0 24.0 28.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 188.0 153.0
33rd 78216 Matthew BOASE Datchet Water SC J 32.0 31.0 33.0 (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 201.0 166.0
34th 195246 Niccolo' VETTA Annandale SC J (35.0 DNC) 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 35.0 DNC 210.0 175.0

www.dwsc.co.uk
sailing@dwsc.co.uk

www.dwsc.co.uk
sailing@dwsc.co.uk

Sailwave Scoring Software 2.5.1
www.sailwave.com