Results as of 11:04 on October 17, 2012

Overall

Sailed: 5, Discards: 1, To count: 4, Entries: 31, Scoring system: Appendix A
Rank Class Sail No Club Helm R1 R2 R3 R4 R5 Total Nett
1st Laser 4.7 186262 Royal Lymington / Gurnard Josh ATHERTON 4.0 (12.0) 2.0 2.0 1.0 21.0 9.0
2nd Laser 4.7 191038 CBYC Sam THOMAS 3.0 1.0 (33.0 BFD) 5.0 4.0 46.0 13.0
3rd Laser 4.7 165292 Royal Lymington and Burghfield Joe WOODLEY 1.0 (33.0 DSQ) 1.0 6.0 6.0 47.0 14.0
4th Laser 4.7 184951 TEIFI William THOMAS 2.0 3.0 (9.0) 3.0 9.0 26.0 17.0
5th Laser 4.7 201701 Gurnard / R LYM YC Sophie HERITAGE 5.0 5.0 7.0 1.0 (12.0) 30.0 18.0
6th Laser 4.7 174568 Llandegfedd Merrick STANLEY 10.0 8.0 (12.0) 4.0 2.0 36.0 24.0
7th Laser 4.7 203009 Bvsc/rlyc Ross BANHAM 12.0 2.0 5.0 (15.0) 5.0 39.0 24.0
8th Laser 4.7 198827 RLymYC Jake FARREN-PRICE (14.0) 4.0 3.0 12.0 7.0 40.0 26.0
9th Laser 4.7 199073 CCSC Alex JONES 13.0 (33.0 DSQ) 6.0 9.0 11.0 72.0 39.0
10th Laser 4.7 201394 Castle Cove SC Tristan BRACEGIRDLE 9.0 7.0 11.0 13.0 (23.0) 63.0 40.0
11th Laser 4.7 201836 Barnt Green / RlymYC Tom FENEMORE 7.0 6.0 (33.0 BFD) 20.0 8.0 74.0 41.0
12th Laser 4.7 194412 Emsworth SC Cameron ALLEN 8.0 13.0 (16.0) 7.0 13.0 57.0 41.0
13th Laser 4.7 197905 CCSC James BISHOP 11.0 (33.0 DSQ) 4.0 14.0 16.0 78.0 45.0
14th Laser 4.7 193494 Rvyc / RLymYC / BSC Jack ROCKETT (20.0) 9.0 18.0 10.0 10.0 67.0 47.0
15th Laser 4.7 184297 Mudeford Sailing Club Tom REID 16.0 (23.0) 8.0 18.0 17.0 82.0 59.0
16th Laser 4.7 192528 Weir Wood SC Jacob HAMILTON (23.0) 16.0 22.0 8.0 14.0 83.0 60.0
17th Laser 4.7 197899 Grafham / Rlym Karyna MANUEL (33.0 DNS) 33.0 DNS 14.0 11.0 3.0 94.0 61.0
18th Laser 4.7 180777 Dabchicks Sc Harriet PHILO POWELL 15.0 10.0 15.0 22.0 (24.0) 86.0 62.0
19th Laser 4.7 196999 Weir Wood SC David HAW (25.0) 11.0 17.0 17.0 20.0 90.0 65.0
20th Laser 4.7 198882 Hayling Island SC William BIRCHALL 22.0 14.0 13.0 19.0 (25.0) 93.0 68.0
21st Laser 4.7 177942 Burghfield Edward CURRAN (19.0) 18.0 19.0 16.0 19.0 91.0 72.0
22nd Laser 4.7 198296 Datchet Water SC Matthew WALMSLEY 21.0 17.0 21.0 (25.0) 15.0 99.0 74.0
23rd Laser 4.7 147167 Highcliffe SC Jamie PERRY 6.0 21.0 24.0 (26.0) 26.0 103.0 77.0
24th Laser 4.7 191693 Royal LYM YC James EADY 27.0 20.0 10.0 21.0 (28.0) 106.0 78.0
25th Laser 4.7 183167 Notts County Sailing Club Matthew REYNOLDS 17.0 15.0 (33.0 BFD) 28.0 18.0 111.0 78.0
26th Laser 4.7 125770 Highcliffe SC Josh MCCORMICK 18.0 22.0 20.0 (27.0) 27.0 114.0 87.0
27th Laser 4.7 170852 Datchet Water Sc Sasha STRUTH (29.0) 25.0 23.0 24.0 21.0 122.0 93.0
28th Laser 4.7 176716 Rlyc, Wembley Tadhg O'FARRELL 28.0 (33.0 DSQ) 33.0 DNF 23.0 22.0 139.0 106.0
29th Laser 4.7 185655 Roadford SC Sam CHILTON 24.0 19.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 142.0 109.0
30th Laser 4.7 203596 Weir Wood SC Caitlin HAMILTON 26.0 24.0 (33.0 DNC) 33.0 DNC 33.0 DNC 149.0 116.0
31st Laser 4.7 201873 Papercourt SC / HISC Dominic HALL (33.0 DNS) 33.0 DNS 33.0 DNC 33.0 DNC 33.0 DNC 165.0 132.0



Sailwave Scoring Software 2.5.1
www.sailwave.com